Microneedling

Microneedling

Mezoterapie - Mikrojehličkování

Mikrojehličkování nabízí široké spektrum využití počínaje vyhlazením jemných vrásek, zpevněním kontur obličeje či odstraněním nežádoucích pigmentových skvrn.

Co mikrojehličkování (microneedling) dokáže?

  • Redukuje vrásky.
  • Zpevňuje kontury obličeje.
  • Snižuje viditelnost jizev, strií.
  • Redukuje zvýšenou pigmentaci.
  • Používá se na všechny typy pleti na obličeji, v dekoltu, na krku a hřbetech rukou a lze ošetřit i partie břicha či paží.
  • Léčí alopecii a zastavuje padání vlasů.
  • Podporuje růst vlasů - prokrvuje a vyživuje vlasové folikuly.

V čem spočívá účinnost mikrojehličkování?

Metoda Medical Microneedling v sobě unikátním způsobem spojuje aplikaci aktivních regeneračních látek a mikroskopického narušení tkáně pomocí velice jemných jehliček. Právě díky mikroskopickým rankám, které speciální jehličky vytvoří, dochází ke snazšímu a intenzivnějšímu pronikání regeneračních látek do kůže. Významně se tak zvyšuje účinnost ošetření a nastartovaná samoobnova kůže je podstatně efektivnější.

Jaké problémy mikrojehličkování (Microneedling) řeší?

Medical Microneedling má širokou škálu využití - redukuje vrásky, zvyšuje tonus pleti a zpevňuje kontury obličeje. Velmi účinná je tato mezoterapie také k ošetření očního okolí, kde je pokožka velmi jemná. V důsledku čehož pod ní často prosvítají tmavé žilky a vytvářejí efekt kruhů pod očima, nebo se tvoří drobné vrásky.

Mezoterapii microneedling lze také účinně využít ke snížení viditelnosti jizev a strií. Efektivita se prokázala také při ošetření oblastí s nežádoucí pigmentací. Další výhodou mikrojehličkování je i to, že ji lze uplatnit na všechny typy pleti, a to jak na obličeji, dekoltu, krku, hřbetech rukou, pažích či břichu.

V neposlední řadě je tato moderní mezoterapie vysoce účinná v případě padání nebo ztráty vlasů, a lze ji také využít k podpoře růstu vlasů. Účinnost je způsobena tím, že látky v regeneračním roztoku se dostávají přímo k vlasovým folikulům, které vyživují. Současně dochází k většímu prokrvení pokožky hlavy, což ještě více podporuje růst vlasů.

Příprava na mikrojehličkování

Medical Microneedling neklade na přípravu ze strany pacienta žádné velké nároky. Důležité je, aby kůže byla před mikrojehličkováním zdravá, bez známek akutního zánětu. Lékař by měl být informován o případných chronických onemocněních, užívaných lécích a alergiích. V době ošetření by neměla probíhat žádná viróza nebo bakteriální infekce. Při konzultaci lékař zhodnotí pacientův problém i to, zda je mikrojehličkování tím nejvhodnějším postupem k jeho řešení, případně může doporučit mikrojehličkování zkombinovat s dalšími metodami omlazení. Protože po mikrojehličkování může být pokožka až dva dny zarudlá, doporučujeme naplánovat ošetření tak, aby vám nepůsobilo společenské potíže.

Průběh mezoterapie Medical Microneedling

V první fázi ošetření lékař znecitliví ošetřovanou oblast pomocí krému. Nástup účinku trvá obvykle třicet minut. Díky této místní anestezii pacient celé ošetření vnímá jako nebolestivé, cítí pouze mírný tupý tlak. Jakmile je kůže znecitlivěna, lékař na ni nanese aktivní sérum na bázi kyseliny hyalurované. Toto sérum obsahuje řadu dalších podpůrných látek, jakými jsou například vitaminy A, C, E nebo extrakty z mořských řas. Potom pomocí ručního elektrického přístroje s vysokou rotací provádí velice jemné narušení pokožky. Mikrojehličky přístroje pronikají kolmo do pokožky a vytváří v hlubších vrstvách kůže mikrotraumata, která stimulují tvorbu kolagenu a elastinu.

Kromě aktivace kolagenu vytváří mikrovpichy velmi tenké kanálky, kterými může být jakákoliv substance - aplikovaná na povrch kůže - absorbována mnohem rychleji a efektivněji. Celé ošetření zabere v závislosti na rozsahu ošetřované oblasti přibližně třicet minut. Studie potvrdily, že pokud umožníme proniknutí aktivního séra prostřednictvím mikrotraumat do hlubších vrstev pokožky, dochází k významnému zvýšení účinnosti mezoterapie a efekt omlazení je viditelnější.

Po mikrojehličkování

Bezprostředně po ošetření mikrojehličkami je pokožka zarudlá a teplá. Zarudnutí mizí individuálně, obvykle se uvádí po dvou hodinách až dvou dnech. První den po ošetření je třeba pokožku natřít krémem dle doporučení dermatologa, v dalších dnech je možno používat obvyklou kosmetiku. Make-up lze aplikovat po dvou dnech od ošetření.

Přetrvání výsledků mikrojehličkování

Proces samoobnovy kůže je bezprostředně po ošetření teprve nastartovaný a následně bude probíhat přibližně čtyři až šest měsíců. Můžete tak sledovat, jak je vaše pokožka den ode dne hladší a pružnější. Postupně také začnou světlat a mizet nežádoucí pigmentace a pokožka získá mladistvější vzhled. V případě hlubších vrásek je vhodné ošetření několikrát zopakovat.

Pro dokonalý výsledek

Mikrojehličkování lze velmi dobře kombinovat s dalšími omlazovacími metodami, například s aplikací botulotoxinu nebo výplněmi na bázi kyseliny hyaluronové. Tyto metody efektivně řeší hluboké rýhy a mimické vrásky.

Ošetření metodou Medical Microneedling může také napomoci dlouhodobému udržení výsledku po chirurgických zákrocích, například faceliftu. Velmi dobře se také doplňuje s ošetřením jizev, vrásek a pigmentových skvrn frakčním laserem.